Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”  jest obniżenie bariery inwestycyjnej wejścia na rynek dla operatorów dostępowych poprzez przybliżenie węzłów dystrybucyjnych do skupisk potencjalnych odbiorców usług szerokopasmowych.

... to korzyści dla:
społeczeństwa Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
społeczeństwa
więcej »  
biznesu Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
biznesu
więcej »  
administracji Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
administracji
więcej »  
 

Uwaga!

Realizacja rzeczowa projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie" została zakończona 31 grudnia 2015r. Od stycznia 2016r., wybrany w przetargu Operator Infrastruktury, w oparciu o wybudowaną sieć świadczy usługi telekomunikacyjnie. Informacje dotycząca oferty i warunków dostępu do sieci SSPW znajdują się na stronie oswss.pl.

Wybudowanie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej było pierwszym etapem w drodze do zapewnienia możliwości dostępu do Internetu szerokopasmowego na terenie województwa świętokrzyskiego. Drugim etapem jest budowa sieci tzw. ostatniej mili, do której Operatorzy Sieci Dostępowych mogą uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – dz. 1.1. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani informacjami dotyczącymi rozwoju Regionalnych Sieci Szerokopasmowych Województwa Świętokrzyskiego zapraszamy na stronę rssws.umws.pl.

 
 
Logowanie
 
 
 

 
 
 
Logo 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Inwentaryzacja infrastruktury: Operatorzy mogą już przekazywać dane do SIIS
 
Aktualności
 
Inwentaryzacja infrastruktury: Operatorzy mogą już przekazywać dane do SIIS

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że w dniu dzisiejszym, tj. 6 marca 2014 r. wchodzi w Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 24 lutego 2014 r. w sprawie inwentaryzacji infrastruktury i usług  telekomunikacyjnych.

W związku z powyższym UKE udostępnił w tzw. wersji produkcyjnej System Informacyjny o Infrastrukturze Szerokopasmowej (SIIS), do którego przedsiębiorcy telekomunikacyjni przekazują dane o posiadanej infrastrukturze. Dzięki temu możliwe jest przekazanie kompletu wymaganych rozporządzeniem informacji, łącznie z oświadczeniami.

Zgodnie z zapisami znowelizowanej ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci szerokopasmowych dane operatorzy powinni przekazać w terminie do dnia 31 marca 2014 r. według stanu na dzień 31 grudnia 2013 r.

Źródło: UKE

http://www.polskaszerokopasmowa.pl/prawo/inwentaryzacja-infrastruktury-operatorzy-moga-juz-przekazywac-do-sytemu-uke.html

 
 
 
     
copyrights © 2012 - 2021 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
 
 
Projekt: "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Świętokrzyskie" – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Numer projektu: POPW.02.01.00-26-046/10