Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”  jest obniżenie bariery inwestycyjnej wejścia na rynek dla operatorów dostępowych poprzez przybliżenie węzłów dystrybucyjnych do skupisk potencjalnych odbiorców usług szerokopasmowych.

... to korzyści dla:
społeczeństwa Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
społeczeństwa
więcej »  
biznesu Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
biznesu
więcej »  
administracji Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
administracji
więcej »  
 

Uwaga!

Realizacja rzeczowa projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie" została zakończona 31 grudnia 2015r. Od stycznia 2016r., wybrany w przetargu Operator Infrastruktury, w oparciu o wybudowaną sieć świadczy usługi telekomunikacyjnie. Informacje dotycząca oferty i warunków dostępu do sieci SSPW znajdują się na stronie oswss.pl.

Wybudowanie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej było pierwszym etapem w drodze do zapewnienia możliwości dostępu do Internetu szerokopasmowego na terenie województwa świętokrzyskiego. Drugim etapem jest budowa sieci tzw. ostatniej mili, do której Operatorzy Sieci Dostępowych mogą uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – dz. 1.1. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani informacjami dotyczącymi rozwoju Regionalnych Sieci Szerokopasmowych Województwa Świętokrzyskiego zapraszamy na stronę rssws.umws.pl.

 
 
Logowanie
 
 
 

 
 
 
Logo 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Czy Internet jest dla dzieci?
 
Aktualności
 
Czy Internet jest dla dzieci?

Jak najbardziej – odpowiadają przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Kielcach, w którym odbyło się dziś uroczyste podsumowanie kolejnej edycji Przeglądu Plastycznego dla dzieci, zwracającego uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Współorganizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa  Świętokrzyskiego  - Biuro Społeczeństwa Informacyjnego.

- Tematem tej edycji konkursu był „Komputer lub robot XXI wieku”. Od początku Przeglądu wzięło w nim udział ok. 4,5 tys. przedszkolaków z 41 przedszkoli z całego województwa – mówi Ewelina Gładki,dyrektor Biura Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

- Konkurs plastyczny najbardziej trafia do tak małych dzieci, stąd taka forma i taki pomysł na edukowanie najmłodszych. Ale także rodziców, którzy cały czas powinni mieć na względzie, że Internet to nie tylko nauka i zabawa, ale też szereg niebezpieczeństw – mówi Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, która dziś podziwiała występy małych artystów.

- Nauczyciele przeprowadzili dla dzieci szereg zajęć, podczas których prezentowali wszystkie korzyści płynące z surfowania w sieci. Ale uświadamiali też o niebezpieczeństwach. We wszystkie działania włączaliśmy rodziców i byliśmy bardzo mile zaskoczeni ich dużą aktywnością  - dodaje Bożena Schmid, dyrektor PS nr 19 w Kielcach.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski i przedstawiciele Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach.

Nagrody w konkursie są finansowane w ramach promocji projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski – Województwa Świętokrzyskiego - Biuro Społeczeństwa Informacyjnego.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl

 
 
 
     
copyrights © 2012 - 2021 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
 
 
Projekt: "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Świętokrzyskie" – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Numer projektu: POPW.02.01.00-26-046/10