Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”  jest obniżenie bariery inwestycyjnej wejścia na rynek dla operatorów dostępowych poprzez przybliżenie węzłów dystrybucyjnych do skupisk potencjalnych odbiorców usług szerokopasmowych.

... to korzyści dla:
społeczeństwa Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
społeczeństwa
więcej »  
biznesu Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
biznesu
więcej »  
administracji Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
administracji
więcej »  
 

Uwaga!

Realizacja rzeczowa projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie" została zakończona 31 grudnia 2015r. Od stycznia 2016r., wybrany w przetargu Operator Infrastruktury, w oparciu o wybudowaną sieć świadczy usługi telekomunikacyjnie. Informacje dotycząca oferty i warunków dostępu do sieci SSPW znajdują się na stronie oswss.pl.

Wybudowanie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej było pierwszym etapem w drodze do zapewnienia możliwości dostępu do Internetu szerokopasmowego na terenie województwa świętokrzyskiego. Drugim etapem jest budowa sieci tzw. ostatniej mili, do której Operatorzy Sieci Dostępowych mogą uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – dz. 1.1. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani informacjami dotyczącymi rozwoju Regionalnych Sieci Szerokopasmowych Województwa Świętokrzyskiego zapraszamy na stronę rssws.umws.pl.

 
 
Logowanie
 
 
 

 
 
 
Logo 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności MAiC zaprasza na bezpłatne szkolenia w Kielcach w dniach 18-21 maja 2015 r.
 
Aktualności
 
MAiC zaprasza na bezpłatne szkolenia w Kielcach w dniach 18-21 maja 2015 r.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uprzejmie zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu procesu inwestycyjnego w sieci szerokopasmowe. Inicjatywa skierowana jest do przedstawicieli samorządu terytorialnego, przedsiębiorców oraz organizacji zrzeszających przedsiębiorców i będzie realizowana na terenie całego kraju od kwietnia do września 2015 r. Za organizację i prowadzenie szkoleń odpowiada firma Audytel S.A. 

Szkolenia odbędą się  w sali im. Tadeusza Koszarowskiego w Budynku Administracji Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przy ulicy Artwińskiego 3c w Kielcach, w dniach 18-21 maja 2015 roku. 

Program obejmie 4 bloki tematyczne: 

  • 18 maja - Zajęcie pasa drogowego i budowa kanałów technologicznych
  • 19 maja - Obsługa procesu inwestycyjnego
  • 20 maja - Geodezyjna obsługa procesu inwestycyjnego wraz z prowadzeniem ewidencji gruntów i budynków oraz geodezyjnej ewidencji uzbrojenia terenu
  • 21 maja - Budowa sieci telekomunikacyjnych oraz omówienie etapu eksploatacji sieci 

W załączeniu przesyłam szczegółowy program szkoleń. 

Program szkoleń ma na celu uświadomienie uczestnikom wpływu inwestycji w sieci szerokopasmowe na rozwój społeczności lokalnych oraz pobudzanie wzrostu gospodarczego, a także poszerzenie i aktualizację wiedzy w zakresie procesów związanych z wydawaniem decyzji, pozwoleń, opinii, uzgodnień i innych działań towarzyszących realizacji inwestycji w sieci szerokopasmowe.

 

W załączeniu przesyłam szczegółowy program szkoleń.

Warunki zapewniane przez organizatorów

  • Materiały szkoleniowe w formie papierowej (format A4).
  • Certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.
  • Całodzienny serwis kawowy oraz obiad w formie bufetu.
  • Indywidualne konsultacje dla uczestników szkoleń, z zakresu dotyczącego programu szkoleń.

 

Zapisy na szkolenia dostępne są na stronie www.szerokopasmowo.pl  Prosimy o przekazanie niniejszej wiadomości do zainteresowanych służb i instytucji.

 
 
 
     
copyrights © 2012 - 2021 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
 
 
Projekt: "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Świętokrzyskie" – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Numer projektu: POPW.02.01.00-26-046/10