Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”  jest obniżenie bariery inwestycyjnej wejścia na rynek dla operatorów dostępowych poprzez przybliżenie węzłów dystrybucyjnych do skupisk potencjalnych odbiorców usług szerokopasmowych.

... to korzyści dla:
społeczeństwa Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
społeczeństwa
więcej »  
biznesu Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
biznesu
więcej »  
administracji Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
administracji
więcej »  
 

Uwaga!

Realizacja rzeczowa projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie" została zakończona 31 grudnia 2015r. Od stycznia 2016r., wybrany w przetargu Operator Infrastruktury, w oparciu o wybudowaną sieć świadczy usługi telekomunikacyjnie. Informacje dotycząca oferty i warunków dostępu do sieci SSPW znajdują się na stronie oswss.pl.

Wybudowanie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej było pierwszym etapem w drodze do zapewnienia możliwości dostępu do Internetu szerokopasmowego na terenie województwa świętokrzyskiego. Drugim etapem jest budowa sieci tzw. ostatniej mili, do której Operatorzy Sieci Dostępowych mogą uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – dz. 1.1. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani informacjami dotyczącymi rozwoju Regionalnych Sieci Szerokopasmowych Województwa Świętokrzyskiego zapraszamy na stronę rssws.umws.pl.

 
 
Logowanie
 
 
 

 
 
 
Logo 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Oni "Szybują bezpiecznie w internetowej chmurze"
 
Aktualności
 
Oni "Szybują bezpiecznie w internetowej chmurze"

Zakończyła się 5. już edycja konkursu "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze", który ma zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu. Gościem konferencji podsumowującej konkurs była członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska. Przedsięwzięciu patronuje marszałek województwa Adam Jarubas.

Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i zwiększanie wiedzy uczniów i ich rodziców na temat wykorzystania Internetu w życiu społecznym, publicznym i gospodarczym. Jego organizatorami były Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.


- To piąte podsumowanie tego wspaniałego przedsięwzięcia, które łączy tak ważne dla regionu instytucje. Chcieliśmy przekonać uczniów, że Internet jest wielkim dobrodziejstwem, ułatwił nam życie, zmienił nasz świat, ale jednocześnie towarzyszą mu również zagrożenia. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły spotkania, szkolenia, na których zwracano uwagę na to, co może pojawiać się w sieci. Mam nadzieję, że część tych zagrożeń w naszym województwie zostanie ograniczona oraz że ten konkurs nie kończy działań na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych w Internecie. Chciałbym bardzo podziękować tym, którzy byli zaangażowani w ten konkurs - powiedział Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Zawodowego, witając przybyłych gości.

W konferencji zorganizowanej w Filharmonii Świętokrzyskiej wzięli udział członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba, poseł Renata Janik, Wicekurator Świętokrzyski Grzegorz Bień, Inspektor Artur Bednarek - zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, dyrektorzy szkół, nauczyciele i oczywiście sami laureaci. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego reprezentowali dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Jacek Kowalczyk oraz zastępca dyrektora Biura Społeczeństwa Informacyjnego Andrzej Sztokfisz.

- Mam nadzieję, że projekt będzie owocował samym dobrem wśród dzieci i młodzieży teraz i przede wszystkim w przyszłości. To nie pierwszy taki projekt realizowany przez województwo i na pewno nie ostatni. Będziemy nadal zastanawiać się, jak poprawić bezpieczeństwo nie tylko dzieci, ale również dzieci starszych - powiedziała podczas przywitania Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Łącznie na konkurs w 129 szkołach biorących w nim udział, przygotowanych zostało 2170 prac, a 213 najlepszych z nich zostało przesłanych do komisji konkursowej.

- Dziękuję uczestnikom tego konkursu, który był radosną zabawą z pewnym bardzo ważnym przesłaniem. Jestem przekonana, że projekt ten nie kończy działań na temat bezpieczeństwa w Internecie i to nie tylko wśród dzieci i młodzieży. Zakres sfer niebezpiecznych, o których ciągle musimy pamiętać, stale się zwiększa – powiedziała Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba.

Zwycięzców wyłaniano w trzech różnych grupach wiekowych:

Kategoria I – uczniowie klas I – III szkół podstawowych

Uczniowie mieli za zadanie indywidualne przygotowanie pracy plastycznej, która mogłaby być wykorzystana jako nadruk na koszulkę promującą hasło Dnia Bezpiecznego Internetu 2015: „Razem tworzymy lepszy Internet”. Zwyciężyła w niej praca Wiktorii Sokołowskiej z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Cedzynie.

Kategoria II - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych

Tu zadaniem uczniów było przygotowanie folderu promującego hasło Dnia Bezpiecznego Internetu 2015: „Razem tworzymy lepszy Internet". Wszystkie elementy graficzne musiały być wykonane samodzielnie przez ucznia. Najlepsza okazała się praca Błażeja Dyksińskiego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie.

Kategoria III – uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Najstarsi uczestnicy konkursu musieli przygotować spot informacyjny promujący hasło Dnia Bezpiecznego Internetu 2015: „Razem tworzymy lepszy Internet". Praca odbywała się w zespołach dwuosobowych. Wygrały Michalina Siwiec i Kamila Bała z Gimnazjum Publicznego w Bukowej.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali atrakcyjne nagrody, a zwycięzcom przypadły laptopy i zestawy upominków. Pełną listę laureatów można zobaczyć TUTAJ.

- Internet to okno na świat, stał on się dla nas teraz przyjacielem - uczymy się, robimy zakupy. W związku z tym podnoszenie świadomości tego, jak korzystać z Internetu bezpiecznie jest niezwykle ważne. W imieniu Komendy Wojewódzkiej Pozycji w Kielcach dziękuję współorganizatorom i uczestnikom konkursu - powiedział Inspektor Artur Bednarek - zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać kilku ciekawych prelekcji. Swoją prezentację pt. "Jak nie zostać ofiarą cyberprzestępczości" wygłosił naczelnik Wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji Przestępczości, Dominik Rozdziałowski.

Andrzej Sztokfisz zaprezentował projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo Świętokrzyskie, a Maciej Kępka z Fundacji "Dzieci Niczyje" przedstawił programy "Myślę więc nie ślę" oraz "Przytul Hejtera".

W ramach konkursu zorganizowano szereg spotkań z funkcjonariuszami policji, którzy rozmawiali z uczniami o cyberprzemocy, cyberprzestępczości oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich. Łącznie do takich spotkań doszło w aż 70 szkołach, a policjanci spotkali się w nich z 6563 uczniami.

Jednym z elementów projektu był również konkurs plastyczny "Czy Internet jest dla dzieci", przeprowadzany w 54 świętokrzyskich przedszkolach.

Tegoroczna edycja Konkursu została przeprowadzona dzięki wsparciu finansowemu z projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie", realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl

 
 
 
     
copyrights © 2012 - 2021 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
 
 
Projekt: "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Świętokrzyskie" – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Numer projektu: POPW.02.01.00-26-046/10