Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”  jest obniżenie bariery inwestycyjnej wejścia na rynek dla operatorów dostępowych poprzez przybliżenie węzłów dystrybucyjnych do skupisk potencjalnych odbiorców usług szerokopasmowych.

... to korzyści dla:
społeczeństwa Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
społeczeństwa
więcej »  
biznesu Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
biznesu
więcej »  
administracji Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
administracji
więcej »  
 

Uwaga!

Realizacja rzeczowa projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie" została zakończona 31 grudnia 2015r. Od stycznia 2016r., wybrany w przetargu Operator Infrastruktury, w oparciu o wybudowaną sieć świadczy usługi telekomunikacyjnie. Informacje dotycząca oferty i warunków dostępu do sieci SSPW znajdują się na stronie oswss.pl.

Wybudowanie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej było pierwszym etapem w drodze do zapewnienia możliwości dostępu do Internetu szerokopasmowego na terenie województwa świętokrzyskiego. Drugim etapem jest budowa sieci tzw. ostatniej mili, do której Operatorzy Sieci Dostępowych mogą uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – dz. 1.1. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani informacjami dotyczącymi rozwoju Regionalnych Sieci Szerokopasmowych Województwa Świętokrzyskiego zapraszamy na stronę rssws.umws.pl.

 
 
Logowanie
 
 
 

 
 
 
Logo 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Na co zwracać uwagę podczas korzystania z sieci?
 
Aktualności
 
Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Na co zwracać uwagę podczas korzystania z sieci?

Na te pytania próbowali odpowiedzieć dziś eksperci i organizatorzy kolejnej edycji konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. Podczas dzisiejszej konferencji wręczono nagrody dla uczniów za prace plastyczne. Z kolei rodzice wzięli udział w wykładach poświęconych bezpieczeństwu w sieci.

Największe wyzwanie stoi przed rodzicami. Muszą pamiętać, że kontrola dziecka w sieci to nie jest wkraczanie w jego prywatność. Boimy się o dziecko, troszczymy się o nie. Więc musimy wiedzieć, na jakie strony wchodzi – takie głosy najdobitniej było słychać. 


Konkurs miał na celu upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, także uczyć uczniów i ich rodziców, jak w pełni wykorzystać sieć do udziału w życiu publicznym, społecznym i gospodarczym. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w lekcjach poświęconych tematyce bezpieczeństwa, spotkali się także z funkcjonariuszami wydziału do walki z cyberprzestępczością. 

Organizatorami spotkania są Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

żródło: http://kielce.tvp.pl/

 
 
 
     
copyrights © 2012 - 2021 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
 
 
Projekt: "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Świętokrzyskie" – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Numer projektu: POPW.02.01.00-26-046/10