Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”  jest obniżenie bariery inwestycyjnej wejścia na rynek dla operatorów dostępowych poprzez przybliżenie węzłów dystrybucyjnych do skupisk potencjalnych odbiorców usług szerokopasmowych.

... to korzyści dla:
społeczeństwa Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
społeczeństwa
więcej »  
biznesu Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
biznesu
więcej »  
administracji Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
administracji
więcej »  
 

Uwaga!

Realizacja rzeczowa projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie" została zakończona 31 grudnia 2015r. Od stycznia 2016r., wybrany w przetargu Operator Infrastruktury, w oparciu o wybudowaną sieć świadczy usługi telekomunikacyjnie. Informacje dotycząca oferty i warunków dostępu do sieci SSPW znajdują się na stronie oswss.pl.

Wybudowanie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej było pierwszym etapem w drodze do zapewnienia możliwości dostępu do Internetu szerokopasmowego na terenie województwa świętokrzyskiego. Drugim etapem jest budowa sieci tzw. ostatniej mili, do której Operatorzy Sieci Dostępowych mogą uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – dz. 1.1. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani informacjami dotyczącymi rozwoju Regionalnych Sieci Szerokopasmowych Województwa Świętokrzyskiego zapraszamy na stronę rssws.umws.pl.

 
 
Logowanie
 
 
 

 
 
 
Logo 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Konferencja KFS „Szerokie pasmo na inwestycyjnym froncie” rozpoczęła się
 
Aktualności
 
Konferencja KFS „Szerokie pasmo na inwestycyjnym froncie” rozpoczęła się

Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej otworzyła konferencję Krajowego Forum Szerokopasmowego „Szerokie pasmo na inwestycyjnym froncie” , która rozpoczęła się w Warszawie.

Tytuł dzisiejszej konferencji jest nieprzypadkowy. Budowa regionalnych sieci szerokopasmowych jest w trakcie realizacji i trzeba dołożyć wszelkich starań by doprowadzić z sukcesem do zakończenia tych inwestycji. Z drugiej strony trwają konsultacje społeczne Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, który będzie wsparciem dla budowy sieci szerokopasmowych, głównie już dostępowych, w kolejnej perspektywie finansowej – powiedziała Magdalena Gaj.

Prezes UKE zwróciła uwagę że z roku na rok coraz więcej podmiotów udostępnia informacje o swych sieciach w ramach prowadzonej przez UKE inwentaryzacji.  - Niektóre z nich mogły się zresztą przekonać boleśnie, że nie podanie informacji o swej sieci, skutkowało tym, że na obszarze jej działań pojawiła się konkurencja, która zaczęła budować sieci ze wsparciem unijnym. Potem mieli pretensje do nas czy Władzy Wdrążającej Programy Europejskie,  a my nasz raport inwentaryzacyjny opieramy na informacjach zebranych od operatorów. W kolejnej perspektywie finansowej chcielibyśmy unikać takich sytuacji, dlatego też  UKE będzie przykładać duże znacznie do prowadzonych corocznie inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej – powiedziała Magdalena Gaj.   

Małgorzata Olszewska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji podkreśliła natomiast, że warto się zastanowić i przyjrzeć jak działają zmiany w prawie, które zostaly wprowadzone, by ułatwić inwestycje szerokopasmowe. - Liczę, że powstana konstruktywne wnioski po dziesjszych dyskusjach na na konferencji – powiedziła Malgorzata Olszewska.

 

Źródło: http://www.polskaszerokopasmowa.pl/aktualnosci/konferencja-kfs-szerokie-pasmo-na-inwestycyjnym-froncie-rozpoczela-sie.html

 
 
 
     
copyrights © 2012 - 2021 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
 
 
Projekt: "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Świętokrzyskie" – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Numer projektu: POPW.02.01.00-26-046/10