Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”  jest obniżenie bariery inwestycyjnej wejścia na rynek dla operatorów dostępowych poprzez przybliżenie węzłów dystrybucyjnych do skupisk potencjalnych odbiorców usług szerokopasmowych.

... to korzyści dla:
społeczeństwa Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
społeczeństwa
więcej »  
biznesu Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
biznesu
więcej »  
administracji Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
administracji
więcej »  
 

Uwaga!

Realizacja rzeczowa projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie" została zakończona 31 grudnia 2015r. Od stycznia 2016r., wybrany w przetargu Operator Infrastruktury, w oparciu o wybudowaną sieć świadczy usługi telekomunikacyjnie. Informacje dotycząca oferty i warunków dostępu do sieci SSPW znajdują się na stronie oswss.pl.

Wybudowanie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej było pierwszym etapem w drodze do zapewnienia możliwości dostępu do Internetu szerokopasmowego na terenie województwa świętokrzyskiego. Drugim etapem jest budowa sieci tzw. ostatniej mili, do której Operatorzy Sieci Dostępowych mogą uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – dz. 1.1. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani informacjami dotyczącymi rozwoju Regionalnych Sieci Szerokopasmowych Województwa Świętokrzyskiego zapraszamy na stronę rssws.umws.pl.

 
 
Logowanie
 
 
 

 
 
 
Logo 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności KE opublikowała raport o zasięgu szerokopasmowym w UE. Zasięg sieci NGA: 44,5 proc. w Polsce.
 
Aktualności
 
KE opublikowała raport o zasięgu szerokopasmowym w UE. Zasięg sieci NGA: 44,5 proc. w Polsce.

Komisja Europejska opublikowała finalną wersję raportu o zasięgu sieci telekomunikacyjnych w Europie zgodnie ze stanem na koniec 2012 r.  Według zaprezentowanych w nim danych, w zasięgu sieci NGA było wówczas 53,7 proc. mieszkańców 27 krajów UE - relacjonuje serwis rpkom.pl.

W Polsce zasięg sieci NGA oceniono na 44,5 proc. (przy czym na terenach wiejskich – na 0,7 proc.), co oznacza wzrost o kilka punktów procentowych w porównaniu z końcem 2011 r., gdy było to 36,8 proc.
Przy czym sumaryczny zasięg technologii uznawanych coraz częściej za spełniające wymogi Agendy Cyfrowej: VDSL (25,7 proc.), FTTP (2,9 proc.), Docsis3.0 (35 proc.) i LTE był dużo wyższy niż wyliczony poziom zasięgu NGA. W raporcie nie zaliczono sieci radiowych (LTE) do sieci NGA.

Największy zasięg miały w naszym kraju sieci w technologiach HSPA i ADSL (odpowiednio 96,5 i 60,5 proc.).

Polska była w pierwszej 10. państw o największym zasięgu sieci LTE (ponad 50 proc.).

Raport dla KE przygotowała firma analityczna Point-Topic z Londynu.

Źródło: rpkom.pl

http://www.rp.pl/artykul/1068130-Zasieg-sieci-NGA--44-5-proc--w-Polsce.html

 
 
 
     
copyrights © 2012 - 2021 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
 
 
Projekt: "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Świętokrzyskie" – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Numer projektu: POPW.02.01.00-26-046/10