Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”  jest obniżenie bariery inwestycyjnej wejścia na rynek dla operatorów dostępowych poprzez przybliżenie węzłów dystrybucyjnych do skupisk potencjalnych odbiorców usług szerokopasmowych.

... to korzyści dla:
społeczeństwa Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
społeczeństwa
więcej »  
biznesu Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
biznesu
więcej »  
administracji Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
administracji
więcej »  
 

Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie" został zrealizowany z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

  1. Całkowita wartość projektu: 193 192 953,20 PLN w tym wartość wydatków kwalifikowanych: 157 724 602,41 PLN
  2. Wydatki kwalifikowane sfinansowane ze środków EFRR: 134 065 912,05 PLN (85%)
  3. Wydatki kwalifikowane sfinansowane z budżetu państwa: 15 772 460,24 PLN (10%)
  4. Wydatki kwalifikowane sfinansowane z budżetu Województwa Świętokrzyskiego: 7 886 230,12 (5%)
 
 
Logowanie
 
 
 

 
 
 
Logo 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Rusza budowa ponadregionalnej sieci szerokopasmowej
 
Aktualności
 
Rusza budowa ponadregionalnej sieci szerokopasmowej

Umowę na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w projekcie „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej-województwo świętokrzyskie" z przedstawicielami firmy SAFEGE, podpisali w poniedziałek 26 listopada marszałek Adam Jarubas oraz wicemarszałek Grzegorz Świercz. Województwo świętokrzyskie jako pierwsze w Polsce rozpoczyna realizację projektu.

 

Francuska firma SAFEGE od 20 lat realizuje w naszym kraju podobne inwestycje. To drugi w kraju inżynier kontraktu, a pierwszy w trybie zaprojektuj i wybuduj, który podpisany jest w ramach inwestycji szerokopasmowych w Polsce. Firma jako pierwszy inżynier kontraktu, będzie miała możliwość w praktyce sprawdzenia swoich działań, ponieważ w tym tygodniu nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na wykonawców sieci - poinformował Arkadiusz Bąk, wicedyrektor Biura Społeczeństwa Informacyjnego UMWŚ. Cena oferty wyniosła ponad 2 mln 300 tys. zł

 

Celem projektu jest zapewnienie do końca 2014 roku dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 procent mieszkańców i 100 proc. instytucji publicznych i przedsiębiorców w województwach: warmińsko-mazurskim, lubelskim, podkarpackim, podlaskim i świętokrzyskim. W wyniku realizacji projektu zostanie wybudowana ponadregionalna sieć szerokopasmowa, składająca się z pięciu regionalnych sieci na obszarach najbardziej zagrożonych „wykluczeniem cyfrowym".

 

- Myślę, że nie trzeba podkreślać ważności tego projektu. Cieszymy się, że tak renomowana firma zechciała wziąć udział w naszym przetargu. Życzymy aby realizacja przedsięwzięcia w sensie wykonawczym odbywała się sprawnie - mówił marszałek, Adam Jarubas.

 

Realizacja projektu doprowadzi do poprawy konkurencyjności rynku szerokopasmowego Internetu poprzez zwiększenie konkurencji na rynku hurtowej transmisji danych oraz otwartego dostępu do infrastruktury pasywnej. Pozwoli także podnieść poziom wiedzy, kompetencji oraz świadomość z zakresu wykorzystania Internetu wśród mieszkańców Polski Wschodniej, zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

źródło: www.wrota.swietokrzyskie.pl

 
 
 
     
copyrights © 2012 - 2024 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
 
 
Projekt: "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Świętokrzyskie" – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Numer projektu: POPW.02.01.00-26-046/10