Celem projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie”  jest obniżenie bariery inwestycyjnej wejścia na rynek dla operatorów dostępowych poprzez przybliżenie węzłów dystrybucyjnych do skupisk potencjalnych odbiorców usług szerokopasmowych.

... to korzyści dla:
społeczeństwa Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
społeczeństwa
więcej »  
biznesu Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
biznesu
więcej »  
administracji Sieć szerokopasmowa - korzyści dla
administracji
więcej »  
 

Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie" został zrealizowany z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

  1. Całkowita wartość projektu: 193 192 953,20 PLN w tym wartość wydatków kwalifikowanych: 157 724 602,41 PLN
  2. Wydatki kwalifikowane sfinansowane ze środków EFRR: 134 065 912,05 PLN (85%)
  3. Wydatki kwalifikowane sfinansowane z budżetu państwa: 15 772 460,24 PLN (10%)
  4. Wydatki kwalifikowane sfinansowane z budżetu Województwa Świętokrzyskiego: 7 886 230,12 (5%)
 
 
Logowanie
 
 
 

 
 
 
Logo 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ogłoszono termin naboru wniosków do Działania II.1 Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej, Programu Rozwój Polski Wschodniej
 
Aktualności
 
Ogłoszono termin naboru wniosków do Działania II.1 Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej, Programu Rozwój Polski Wschodniej

Od 3 czerwca 2013 r. do 15 lipca 2013 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jako Instytucja Pośrednicząca Programu Rozwój Polski Wschodniej, będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Działania II.1 Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej, Programu Rozwój Polski Wschodniej.

 

 

Działanie II.1 Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej, Program Rozwój Polski Wschodniej

Informacja o naborze

Termin składania wniosków:

od 3 czerwca 2013 r. do 15 lipca 2013 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16.30.

Sposób rozstrzygnięcia konkursu:

Po zatwierdzeniu przez IZ PO RPW listy projektów rekomendowanych do dofinansowania, IP PO RPW publikuje na stronie internetowej www.parp.gov.pl Link prowadzi do serwisu zewnętrznegolistę projektów wyłonionych do dofinansowania, a następnie informuje każdego z Wnioskodawców o ostatecznych wynikach oceny jego projektu i dokumentach wymaganych do podpisania Umowy o dofinansowanie projektu.

Sposób składania wniosków:

Wnioski o dofinansowanie projektu należy składać elektronicznie przy użyciu Generatora Wniosków Link prowadzi do serwisu zewnętrznego, a następnie przesłać do PARP potwierdzenie złożenia Wniosku poprzez platformę ePUAP na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) PARP, przy użyciu podpisu elektronicznego z certyfikatem kwalifikowanym lub przy pomocy Profilu Zaufanego.

W sytuacji wystąpienia długotrwałych problemów technicznych z Generatorem Wniosków lub platformą ePUAP, które uniemożliwią uzupełnienie i przesłanie do PARP formularza wniosku za pośrednictwem ww. Generatora Wniosków lub przesłanie potwierdzenia złożenia Wniosku poprzez platformę ePUAP na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) PARP, w terminach składania wniosków, PARP dopuszcza możliwość dostarczenia do Kancelarii PARP wydrukowanego i podpisanego formularza Wniosku w wersji papierowej, według wzoru zamieszczonego na stronie: www.parp.gov.pl Link prowadzi do serwisu zewnętrznego / Rozwój Polski Wschodniej / Nabory wniosków/projektów / Działanie II.1. Wniosek w wersji papierowej powinien być składany do Kancelarii

Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP),
ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa

w terminach składania wniosków i w godzinach pracy Kancelarii PARP.

Na co i kto może składać wnioski

Kto może składać wnioski:

Przedsiębiorcy z terenu Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrowani w Rejestrze przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonym przez UKE.

Na co można otrzymać dofinansowanie:

Dofinansowanie będzie udzielane na realizację projektów polegających na budowie sieci szerokopasmowej wraz z infrastrukturą telekomunikacyjną pomiędzy najbliższym lub najbardziej efektywnym punktem dystrybucji Internetu a użytkownikiem końcowym, w celu umożliwienia bezpośredniego dostarczenia użytkownikowi końcowemu usługi przyłączenia do sieci szerokopasmowej i zapewnienia korzystania z szerokopasmowego dostępu do Internetu, na obszarach, na których nie ma odpowiedniego szerokopasmowego dostępu do Internetu lub szerokopasmowego dostępu do Internetu nowej generacji.

Wsparcie na budowę sieci szerokopasmowej wraz z infrastrukturą telekomunikacyjną pomiędzy najbliższym punktem dystrybucji Internetu a użytkownikiem końcowym może być udzielone, jeżeli w miejscowości, w której ma być zbudowana ta infrastruktura, nie istnieje i nie jest planowana budowa najbardziej efektywnego punktu dystrybucji Internetu.

Projekty objęte wsparciem mogą być realizowane przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące i nie mogą zakończyć się później niż 31.10.2015 r.

 

Kryteria wyboru projektów:

 

Ocena formalna i merytoryczna prowadzona będzie w oparciu o Kryteria wyboru projektów konkursowych w Działaniu II.1 Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, zatwierdzone Uchwałą nr 25/2013 Komitetu Monitorującego PO RPW z dnia 22 marca 2013 r.

Finanse
Minimalna wartość wsparcia dla projektu:

co najmniej 100 tys. zł

 

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów:

 

55 012 754,86 euro

Niezbędne dokumenty
Wzór wniosku o dofinansowanie:

 

pełna dokumentacja

 

Wzór umowy o dofinansowanie:

 

pełna dokumentacja

Inne ważne informacje
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek:

Procedura odwoławcza:

  • Środkami odwoławczymi są protest oraz odwołanie.
  • Protest oznacza pisemne wystąpienie wnioskodawcy, w którym kwestionuje on ocenę zgłoszonego przez siebie wniosku o dofinansowanie dokonaną przez Komisję Oceniającą lub poprawność przeprowadzenia postępowania konkursowego, skutkującą negatywną oceną projektu.
  • Odwołanie oznacza pisemne wystąpienie wnioskodawcy i dotyczy kwestii będących uprzednio przedmiotem protestu.
  • Po wyczerpaniu ww. środków odwoławczych Wnioskodawca może wnieść skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
  • Szczegółowy tryb i terminy procedury odwoławczej zawierają zapisy Regulaminu przeprowadzania konkursu.
Ważne informacje:

PARP może podjąć decyzję o wcześniejszym zamknięciu naboru wniosków o dofinansowanie w sytuacji, gdy łączna kwota wsparcia w ramach złożonych wniosków o udzielenie dofinansowania osiągnie 150 proc. kwoty wsparcia przeznaczonej na konkurs. Informacja o wcześniejszej dacie zamknięcia naboru wniosków o dofinansowanie zostanie opublikowana na stronie internetowej PARP.

Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 3 dni roboczych od dnia publikacji informacji o wcześniejszym zamknięciu naboru wniosków o dofinansowanie, jednak nie później niż 15 lipca 2013 r.

 

Miejsce realizacji projektu

Obszar województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego
Linki

pełny tekst ogłoszena

pełna dokumentacja

 

Źródło:

http://www.polskawschodnia.gov.pl/NaborWnioskow/KonkursyTerminy/Strony/2013_05_27_Nabor_II_1_PORPW.aspx

 
 
 
     
copyrights © 2012 - 2024 Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
 
 
Projekt: "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - Województwo Świętokrzyskie" – współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Numer projektu: POPW.02.01.00-26-046/10